Plzeň chystá první Zelenou mapu!

# Příspěvek bez tagů

Vloženo17. 09. 2013

Text Správce systému

Kde se nachází příjemné parky a kde Vám uvaří vegetariánský oběd? Jak si vybrat nekuřáckou kavárnu? Kde nakoupíte čerstvou zeleninu přímo od farmářů? Odpověď na tyto a řadu dalších otázek nabídne Zelená mapa Plzně. Její první mapování se právě připravuje.

Zelená mapa představuje zcela nový pohled na město. Nejde o mapu dopravní, ale o plán veřejného prostoru, míst k odpočinku a příjemných tras pro chodce, rodiče s dětmi či seniory. Zobrazuje zodpovědné obchody a místa pro trávení volného času. Hodnoty, které tato mapa zdůrazňuje, jsou prostředí příjemné pro lidi, udržitelný rozvoj, kulturní tradice města a ovšem také problémová místa. Zelená mapa vychází z mezinárodně ověřeného principu „Green Maps“, jehož je Zelená mapa Plzně součástí.

Ve spolupráci s Plzní 2015, o.p.s. ji připravuje pražská iniciativa Auto*Mat, která už vytvořila Zelenou mapu Prahy. Zelená mapa Plzně bude zpracována v podobě webového portálu i klasické tištěné mapy.

Staňte se i Vy dobrovolníkem a zmapujte kousek města, ve kterém žijete. Při tom se můžete seznámit se zajímavými lidmi, které baví „tak trochu jiná Plzeň“. Zájemci prosím pište na e-mail: anna.strejcova@auto-mat.cz. Těšíme se na vaši pomoc!

POZOR ZMĚNA!! Semináře k mapování se konají 7. a 8. října od 18.00 v Plzni na adrese Sedláčkova 26A. Samotné mapování pak proběhne během následujících čtrnácti dní v říjnu.