Louka_za školou – Plzeň Vinice. Nová projektová brožura!

# komunitní plánování, Louka_za školou, sídliště, veřejný prostor, Vinice, zapojení veřejnosti, zeleň

Vloženo14. 12. 2018

Text Správce systému

Obyvatelé plzeňských Vinic si u veřejného prostranství za 7. základní a mateřskou školou nejvíce váží velké zelené kompaktní plochy, kterou by nechtěli výrazně měnit. Naopak mají zájem na jejím zastínění stromy, doplnění vodním prvkem a celkovém zlepšení mikroklimatické funkce. Rozšířit by také chtěli nabídku vyžití pro větší i menší děti a to včetně znovuzpřístupnění sportovního areálu školy. Jako problematické naopak vnímají pobíhání velkých psů po louce, jednak z hlediska jejího znečišťování, jednak s ohledem na bezpečnost dětí. Projekt se zároveň zabývá i hlubší analýzou sociálních problémů v oblasti Hodonínské ulice.

Výstupy z několik měsíců trvajícího sociologického a architektonického šetření se zapojením místních obyvatel (prostřednictvím dotazníkové ankety, plánovacího setkání a polostrukturovaných rozhovorů) vč. zajímavých fotografií z lokality si prohlédněte zde:

 

 

Dokumenty ke stažení:
brožura (24 MB)
podrobný zápis z participačního setkání (0,2 MB)

Projektový tým (2018):
– MO Plzeň 1: Ivana Mádlová, Romana Tomašuková, Vladimíra Jandová
– Pěstuj prostor: Marek Sivák, Silvie Hašlová, Martina Seidlerová
– MAKAI atelier: Petr Matoušek, Ida Kaiserová

– použité fotografie: Tereza Šobrová, Alan Novák
– grafika: Jan Slabihoudek

Všem zapojeným velmi děkujeme za jejich čas a zájem. Informace o dalším směřování projektu by měly být známy během ledna 2019.