Pěstuj prostor na PechaKucha Night v Městských lázních

# Příspěvek bez tagů

Vloženo21. 11. 2012

Text Správce systému

Druhého listopadu letošního roku se po velmi dlouhé době otevřely plzeňské Městské lázně veřejnosti. V pátek v nich proběhla PechaKucha Night, o víkendu pak skupinové prohlídky.

O obojí byl enormní zájem, lístky se musely bookovat přes internet a byly během několika minut vyprodané. Za přípravu akce můžeme poděkovat celému týmu PechaKucha Plzeň. Tato skvělá příležitost trvala pouze jeden víkend, podařilo se ale ukázat, jak hluboko jsou lázně zakotvené v srdcích Plzeňanů. To je však v Plzni známá věc, která při každé příležitosti probublává na povrch (i mezi prvními podněty Pěstuj prostor se okamžitě objevila oprava Městských lázní, ač překračuje cílové „malé měřítko“ programu :). Politik, který by se jich ujal, by byl jistě kanonizován. Do té doby si můžete lázně prohlédnout alespoň jako fanoušci paintballu.

V pořadí již třetí PechuKuchu Night zahájily přízračně se linoucí tóny Plzeňské filharmonie. Následovala řada zajímavých hostů, kteří byli přímo nebo oklikou spojeni s „městským aktivismem“ a rozvojem našeho prostředí. Ať již v podobě tolik potřebného oživení sídliště pomocí komunitního centra a programů pro místní obyvatele jako David Kašpar a Jiří Sulženko, nebo soukromými vtipnými a mnohdy nelegálními vstupy do veřejného prostoru jako Epos 257, nebo v případě našim lázním podobného boje o lázně Kyselka, který představili Matěj Chytil a Martin Leskovjan. Videa všech prezentujících si můžete prohlédnout zde. Fotografie od Mileny Písačkové a Lukáše Fuchmana naleznete zde.

Bylo nám ctí, že v sérii prezentací byl také představen program Pěstuj prostor. Dvacet snímků nepojednalo jen o programu, ale snažily se vtáhnout diváka do děje atmosférou proměny veřejného prostoru v Plzni. Byla také ohlášena výzva Schody pro Plzeň. Záznam můžete shlédnout zde.