Oživení plovárny pokračuje: přijďte si během víkendových Plovárenských odpolední užít lodičky, živou hudbu nebo divadlo pro děti!

# Příspěvek bez tagů

Vloženo23. 07. 2014

Text Správce systému

Plovárenská odpoledne, která se budou konat na Městské plovárně v pátek 25. 7. od 16.00 a v sobotu 26. 7. od 14.00, návštěvníkům nabídnou živou hudbu, lodičky, převozníka, dračí loď, divadlo pro děti, uzlové workshopy, jídelní workshopy s mexickým umělcem, historické prohlídky, plovárenské origami, plackovací dílnu a další skvělou zábavu.

plovarna_letak DL_plovarenskaOdpoledne_nahled-1 plovarna_letak DL_plovarenskaOdpoledne_nahled-2

Program Plovárenských odpolední je ke stažení zde.
Sledujte on-line proměnu na Facebooku!

Proměna plovárny v rámci mezinárodního workcampu Pěstuj prostor zdárně pokračuje. Plzeňský pobyt 10 dobrovolníků z Evropy a Asie, kteří už přes týden upravují bývalou Městskou plovárnu, se pomalu chýlí ke konci a odvedená práce je vidět. Za první týden workcampu zvládli dobrovolníci pod vedením Adama Wlazela a Kateřiny Vídenové z Mobilní architektonické kanceláře (MAK!) připravit zázemí pro akce v bývalé plovárenské restauraci – dnes garáži – která je nyní k nepoznání. Tu můžeme využívat díky spolupráci s Centrem protidrogové prevence a terapie (CPPT), které v místě sídlí. Dobrovolníci, ke kterým se pravidelně připojují i místní nadšenci z řad klientů CPPT, architektů nebo i široké veřejnosti, uklidili několik skládek, vysekali přebujelou vegetaci u řeky i na vyhlídce na skále, upravili předprostor plovárny za pomoci 35 tun štěrku, vztyčili stožár, na kterém zavlaje plovárenská vlajka, a začali vyrábět dřevěný plovárenský mobiliář.

„Mobiliář nadesignovali právě architekti z MAK!, stejně jako plovárenská mola, z nichž první dvě již plavou v řece. S prořezávkami a vegetačními úpravami nám zase pomáhá o.s. Envic a iniciativa Maják Plzně, která připravuje i výstavu o historii místa,“ říká Marek Sivák, koordinátor workcampu ze společnosti Plzeň 2015.

Každý den samozřejmě funguje plovárenský bar a převozník (od 14 do 20 h), průběžně na místo přicházejí vzpomínat i pamětníci bývalé plovárny. Ve čtvrtek 17. 7. se nový přednáškový prostor v upravené garáži pokřtil přednáškou o architektonických soutěžích s Tomášem Pilaře, MMM architekty a L8 architekty. V pátek 18. 7. se na plovárně zase konal koncert Jazoo, Helemese a U-Prag, na který dorazilo okolo 300 lidí. Plovárenská odpoledne jsou vyvrcholením a oslavou dvou týdnů práce na plovárně. Akce na plovárně tím ale nekončí – v srpnu jsou na každou neděli (obvykle od 18.00) připraveny jídelní večery v rámci stáže mexického umělce Carlose Carmonamediny, ve čtvrtek 28. 8. zde zase bude přednáška Pěstuj prostor. Na září se připravuje řada dalších kulturních událostí.

Program Plovárenských odpolední:

pátek 25/7 16-22 h
16-17         divadlo Velký uši: hudební pohádka pro děti od 3 let
16-21         plovárenské workshopy:
– vyrobte si plovárenskou placku s Felixem
– naučte se námořnické uzly
– plovárenské origami, obří bublifuk a malování na obličej
s mezinárodními dobrovolníky
17-19          Pilsner Dragons: projeďte se po Radbuze v dračí lodi
17-20:30     Carlosovy jídelní workshopy:
– úvod do tacos (17 h)
– picnic tacos – experimentování s chutí a tvary
(každou půlhodinu 18-20.30 h)
17:30-21     hudba Lidová muzika z Chrástu: acoustic-world music
18-20          historické vycházky s Majákem Plzně (každou hodinu)

sobota 26/7 14-20 h
14-15          divadlo Velký uši: hudební pohádka pro děti od 3 let
14-19          plovárenské workshopy:
– vyrobte si plovárenskou placku s Felixem
– naučte se námořnické uzly
– plovárenské origami, obří bublifuk a malování na obličej
s mezinárodními dobrovolníky
15-17:30    hudba Jiří Křenek: akordeon
15-20         Carlosovy jídelní workshopy:
– baby taco – tortilly pro rodiče s dětmi (15 h)
– picnic tacos – experimentování s chutí a tvary
(každou půlhodinu 16.30-20 h)
– úvod do tacos (18 h)
16-18         historické vycházky s Majákem Plzně (každou hodinu)
18-20         hudba Tabasker: klezmer, gypsy

Průběžné aktivity:
převozník, lodičky, živá hudba, divadlo, lehátka, houpačky, výstava o plovárně, oheň, drinky, jídlo, hry pro děti i dospělé

Plovárnu najdete na levém břehu řeky Radbuzy mezi Papírenskou a Doudleveckou lávkou, adresa: Doudlevecká 71, Plzeň

Oživení Městské plovárny

pořádá: Plzeň 2015, o.p.s. v rámci programu Pěstuj prostor

ve spolupráci s: Mobilní architektonickou kanceláří, Centrem protidrogové prevence a terapie, Majákem Plzně, o.s. Envic, programem Open A.i.R. a Inex – sdružením dobrovolných aktivit

za podpory: Ministerstva kultury, Plzeňského kraje, Evropské unie, České televize, Českého rozhlasu, firem Plzeňská teplárenská, Eurovia, Dřevo Trust, Profi Schierer, H2O Sport Sikyta, sdružení k světu., Pilsner Dragons, naOkraji a PaNaMo.

děkujeme všem partnerům, kteří oživení městské plovárny podporují. Děkujeme za spolupráci městskému obvodu Plzeň 3, Správě veřejného statku města Plzně a Archivu města Plzně