6. dubna proběhne v Plzni Otevřený think tank architektů na téma Participace v architektuře

# komunitní plánování, veřejný prostor, zapojení veřejnosti

Vloženo14. 03. 2016

Text Správce systému

Česká komora architektů (ČKA) a spolek Pěstuj prostor ve spolupráci s kreativní zónou DEPO2015 srdečně zvou na další setkání z debatního cyklu OTTA (Otevřený think tank architektů). Těšit se můžete na prezentaci na téma „Jak jsem přesvědčil architekty, aby dělali participaci“ i na užitečné nástroje a nápady, které vám pomohou jak s participací, tak s řešením veřejných prostranství. Součástí odpoledne bude také diskuse o tom, kdy do participace „jít“ a kdy ji rozhodně nedělat.

Termín: 6. dubna 2016 od 16.00 hodin
Místo: DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Zapojení veřejnosti do péče o prostředí, ve kterém žije, se stává stále žádanější a důležitější. Participace spojená s vytvářením fyzického prostředí (architektura včetně územního plánování) má svá specifika. Vycházejí z kreativní povahy navrhování a profesní zodpovědnosti autorizovaných odborníků a bohužel nejsou často z neznalosti zohledňována. Je zapotřebí propojovat architekty se sociology a dalšími odborníky na participaci.

Cílem akce, která navazuje na debatu z listopadu 2013 „Aktivismus a participace v architektuře“, je přinést odpovědi na témata s participací spojená. Jak zadávat participaci a jak architektonické práce s participací? Jak nastavit participaci u plánování a developerské výstavby? Jak při přípravě participativních projektů spolupracuje veřejný sektor, neziskovky?  Smyslem think tanku je definovat vhodnou pozici ČKA.

Moderátoři diskuse:
Petr Lešek, ČKA a Petr Klíma, Pěstuj prostor, z. s.

Na setkání vystoupí:
Petr Klápště, Nature Systems
Marek Sivák, Pěstuj prostor, z. s.
Petr Návrat, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy

Na setkání srdečně zveme nejen architekty, specialisty z oboru participace a zástupce iniciativ, ale zejména městské architekty, komunální politiky a širokou veřejnost.

Pozvánka ke stažení zde.
Svoji účast potvrzujte Ivetě Königsmarkové z ČKA na e-mailu iveta.konigsmarkova@cka.cc.