Občanské projekty ve veřejném prostoru – MANUÁL PRO POLITIKY, ÚŘEDNÍKY A INICIÁTORY PROJEKTŮ

# architektura, iniciátoři, komunitní akce, občanské projekty, politici, politika, Procesy pokroku, sociologie, úředníci, veřejná správa, veřejný prostor, zapojení veřejnosti

Vloženo28. 05. 2020

Text Správce systému

Občanské projekty jsou příležitostí pro moderní radnice, jak rozvíjet veřejný prostor ještě lépe, efektivněji a v užší spolupráci s místními. Pro občany a aktivní organizace představují možnost, jak pomoci zlepšovat prostředí s ohledem na jejich potřeby. V praxi ale často vyvstane jako překážka existence dvou „paralelních světů“, které spolu ne vždy umějí spolupracovat. Naším záměrem proto bylo dát dohromady co nejvíce zástupců veřejné správy i iniciátorů z řad občanské veřejnosti a s využitím jejich bohatých zkušeností vytvořit materiál, který by oba oddělené „světy“ propojil a pomohl jim najít společnou řeč. Výsledkem našeho úsilí je tento Manuál.

Projekt byl realizován participativním způsobem v letech 2017-2020, aktivně se do něj zapojilo téměř 80 organizací z ČR a SR. Projekt podpořilo Ministerstvo kultury ČR a další partneři.

Vydal Pěstuj prostor, z. s., 2020
Marek Sivák a kol.
ISBN 978-80-907808-1-1 (brožováno)
ISBN 978-80-907808-2-8 (online ; pdf)

Tištěnou verzi můžete objednat na: obcanskeprojekty@pestujprostor.cz (cena 150 Kč, při odběru více než 10 ks sleva 10%).

Zpětnou vazbu též zasílejte na: obcanskeprojekty@pestujprostor.cz, popř. na www.facebook.com/pestujprostor.

Ke stažení:
Manuál
Doprovodné případové studie

Odkazy:
– Aktuální nabídka seminářů a dalších služeb v oblasti občanských projektů
Zprávy ke konferencím a přípravě Manuálu
Záznam přednášky k případovým studiím