„Jiráskáč“ 9. září opět ožije hrami, sportem i hudbou

# komunitní akce, Obnova Jiráskova náměstí, park, veřejný prostor

Vloženo03. 08. 2017

Text Správce systému

Přijměte pozvání na druhý ročník sousedské kulturní akce „Jiráskovo náměstí žije“, která se odehraje v sobotu 9. září od 10 hodin v parku na plzeňském Jiráskově náměstí.

Od 10 do 17 hodin se tradičně můžete těšit na hry, sportovní a kreativní dílny pro děti i dospělé a další zábavu přichystanou Akademií nadání i skauty a skautkami ze střediska Ichthys. Příkladem jsou deskové hry, zábavná matematika či fyzika, střelba z luku či vzduchovky nebo speciální dílna „Není město jako město“ uspořádaná Nadací Proměny Karla Komárka. Program doplní živá hudební vystoupení a netradiční zážitková architektonicko-akrobatická vycházka, kterou připravil spolek Pěstuj prostor s Žongléros Ansámbl. V 17.30 vypukne přátelský fotbalový turnaj, do kterého se může přihlásit každý – buď na místě, nebo předem na e-mail info@pestujprostor.cz. Během akce také budou souběžně k vidění dvě výstavy – „Paměť II.“, mapující historii Jiráskova náměstí a vzpomínky místních obyvatel, a výstava soutěžních návrhů z architektonické soutěže na obnovu Jiráskova náměstí.

Akci pořádají spolek Pěstuj prostor, Akademie Nadání, Junák – český skaut: středisko Ichthys Plzeň, Edukuj, Žongléros Ansámbl a Nadace Proměny Karla Komárka za podpory Městského obvodu Plzeň 2 – Slovany a Kláštera dominikánů Plzeň v rámci projektu Obnova Jiráskova náměstí a klášterní zahrady v Plzni.