Hledáme stážistu pro projekt Plzeňský architektonický manuál (PAM)

# Příspěvek bez tagů

Vloženo26. 06. 2014

Text Správce systému

Zajímáte se o architekturu? Chcete se dozvědět víc o historii Plzně a plzeňských domů? A máte v létě čas? Přidejte se k týmu historiků a popularizátorů architektury a staňte se stážistou projektu PAM!

Na období od začátku srpna do konce října 2014 hledáme stážistu, který (či která) se bude podílet na přípravě projektu Plzeňský architektonický manuál (PAM). Tento projekt, inspirován Brněnským architektonickým manuálem (BAM), je koncipován jako odborně-popularizační česko-anglická databáze téměř 140 nejvýznamnějších architektonických objektů a souborů staveb v Plzni první poloviny 20. století. Tyto objekty jsou navázány na trasy tří stezek, které návštěvníka provádějí historickým jádrem a širším centrem města, Jižním předměstím a Bezovkou. Páteří projektu, spojující jednotlivé stezky, je speciální loosovská trasa, spojující místa navržených a realizovaných interiérů, jejichž autorem je Adolf Loos a jeho spolupracovníci.

Záměrem stáže je uchazeči, který prokáže autentický zájem o dané téma a odhodlání zapojit se do umělecko-historického a kulturního projektu PAM, nabídnout příležitost získat praktické zkušenosti s badatelskou i popularizační prací v oblasti dějin architektury, stejně jako možnost se na 3 měsíce zapojit do jedinečného projektu a týmu Evropského hlavního města kultury 2015.

PODROBNÉ INFORMACE O STÁŽI NAJDETE ZDE.

Uchazeče žádáme o zaslání stručného životopisu a motivačního dopisu (v rozsahu cca 1 normostrany) v elektronické podobě na adresy klimape@plzen2015.cz a kraftovae@plzen2015.cz s předmětem Stáž PAM. V e-mailu, prosím, uveďte i telefonní číslo, abychom Vás případně mohli kontaktovat i tímto způsobem.

Pro další informace o stáži i projektu Plzeňský architektonický manuál kontaktujte:
Petr Klíma – manažer projektů v oblasti prezentace a propagace architektury (e-mail: klimape@plzen2015.cz, tel.: 777 839 925)

Uzávěrka příjmu přihlášek je v pondělí 14. 7. 2014 ve 12 hodin.