Diskuse: Psí hřiště

Kategorie: Mám nápad a pomůžu s ním

Autor: Pajinka10

Detail podnětu

Registrovat se

Přidat komentář

Poslední příspěvek: Martina

06. 06. 2019 | 10:13

I já zvedám ruku pro nějaký prostor pro psy. Taktéž zastávám názor, že není problém ve velikosti, ale výcviku a socializaci psa. Bohužel socializace není příliš možná, protože volně pobíhající pes je trnem v oku jiným lidem. Oplocených dětských hřišť je plno. Také v současných horkých dnech bych za čtyřnožce prosila o toleranci koupání v rybnících. Nebo tedy vyhrazených míst u vody, kde i pes smí smočit tělo. V Plzni je tendence zastavět každý kousek zelené či volné plochy, kdy už konečně vezmeme rozum do hrsti a zeleň budeme rozšiřovat nejen pro nás lidi, ale i psí kámoše a v neposlední řadě hlavně pro prospěch celkového ekosystému. Kde se má zadržovat voda, když betonujeme, kde se živit hmyz apd.

Poslední příspěvek: Olí

30. 01. 2018 | 09:22

Dovolím si nesouhlasit s problémem pobytu v parku velkých a malých psů... můj pes, který je rozhodně v kategorii větších psů (Zlatý retrívr) si rád hraje s malým pejskem.. to není žádný problém. Problém je spíše ve výcviku psů, který bývá nedostatečný. Nicméně pejsci si spolu hrají běžně a o velikosti to určitě není. Bylo by skvělé mít místo kde se nemusím bát, že mi pes uteče pod auto pokud uvidí kočku. A kde mi nebude zle vyčítáno, že je to prostor pro děti.

Poslední příspěvek: Srna

21. 10. 2016 | 17:55

Myslim, ze by se psi hriste mohlo zridit i na Lochotine, kde je o nej i vetsi zajem. A treba v prostorech byvaleho bmx.

Poslední příspěvek: Srna

21. 10. 2016 | 17:53

http://relax.lidovky.cz/v-pardubicich-bude-druhy-park-pro-psy-dsy-/domaci-mazlicci.aspx?c=A161006_112103_domaci-mazlicci_ape

Poslední příspěvek: Pavlína Rusnáková

30. 03. 2016 | 18:57

Super věc,moc to v Plzni chybí.Kdybych mohla s čímkoli pomoct-ráda se zapojím.Jen místo u jezírka není dobrá volba,v létě je tam plno lidí, dětí.Snad by nám město nabídlo jiný nevyužitý pozemek kde by se hřiště dalo udělat

Poslední příspěvek: Dana Vojikova

25. 02. 2016 | 18:26

Výborná věc, pejskove se vylitaji , seznámí, panicci pokecaji a navážou přátelské vztahy a všichni budou OK.

Poslední příspěvek: diki283

25. 02. 2016 | 13:50

Ještě jsem zapomněla dodat, že lokalita Lochotín nebo okolí vodárny, kde je celkem klid, např. v nových bytových domech u vodárny má skoro každý pejska tak by to pro majitele psů byla velká úleva. A dopravní dostupnost je též skvělá a kdo by chtěl přijet autem dá se i krásně zaparkovat na parkovišti u jacht klubu a procházkou dojít na hřiště, dále tramvaj i autobus funguje v blízkosti suprově.

Poslední příspěvek: diki283

25. 02. 2016 | 13:41

Naprosto skvělý nápad. Přesně to v Plzni chybí a hlavně by to mohlo být pro psy, kteří na volno utíkají když bude pozemek oplocený není problém nechat krásně a bez starostí proběhnout nekonfliktního psa. Každý vzorný páníček ví co jeho pes může a co ne. Pokud by pes dostal tři napomenutí měl by pak smůlu a možná za nějakou dobu pokud by se vycvičil pokud by si s ním dal majitel práci a nebyly by s pejskem opět problémy mohl by znovu psí hřiště navštěvovat. Opravdu by psí hřiště byla skvělá věc. Plno lidí nepejskařú je vůči pejskařúm bezohledných. Např. když jdu se psem okolo rodinky s křičícím a běžícím dítětem po chodníku tak dítě nezklidní ani nevezmou za ruku a ještě bych chtěla asi moc když bych chtěla jít normálně po chodníku a né si kvůli nim třeba vlézt do bláta jen, aby oni poklidně prošli. Prostě máš psa tak uhni a hlídej si ho. Ale, že dítě se žene s křikem proti cizímu psovi středem chodníku to je ok. 😬

Poslední příspěvek: kluciasek@seznam.cz seznam

25. 02. 2016 | 09:01

Báječný nápad. Nedávno otvírali psí hřiště v Chomutově. Viděla jsem fotky na FB a tiše záviděla. V tomto případě bych totiž plně chápala poplatek za psa - platím a také za to očekávám, nějaké možnosti a ne jen zákazy, kam všude nesmím se psem a nedej bože ho nechat proběhnou bez vodítka.

Poslední příspěvek: ScarlettCZ

25. 02. 2016 | 08:29

Souhlasím na 100% přesně něco takového tu chybí! Z celé Plzně ubývá prostoru kam může jít člověk v klidu s pejskama a i na těch se vyskytují cyklisté a rodiče s dětmi v kočárcích. Takže majitel stejně psa jen drží na krátko a nebo ho neustále okřikuje a přivolává. Bydleli jsme s manželem na Slovanech a chodili venčit k řece kde není - tak jako u většiny řek - volné pobíhání psů ještě zakázáno. Kvůli výše zmíněným problémům se pejsci stejně neproběhli a když jsme dorazili k louce pod Liliovou ulicí pouštěli si tam děti z okolí draka, nebo po sobě stříleli z luku. Patříme mezi zodpovědné majitele co po psech sbírají exkrementy, ale za své dva tisíce ročně je nám pouze ubírán prostor a po stojanech s pytlíky nebo větším množství odpadkových košů si můžeme nechat jen zdát. Takže bych uvítala, kdyby tu byl koutek kde jsou pro změnu psi vítáni a je to pouze jejich prostor a ne dětské hřiště, které protíná cyklostezka.

Google+