Diskuse: Otevřené centrum

Kategorie: Uskutečněme to spolu

Autor: Petra Burzová

Detail podnětu

Registrovat se

Přidat komentář

Poslední příspěvek: Dan Bochníček

25. 01. 2014 | 20:53

Pane Mullere,v tom případě za nějakých dvacet,třicet let prosím nechodte do centra,kdo by se tam na vás koukal,centrum přece musí být reprezentativní.

Poslední příspěvek: Správce

24. 01. 2014 | 20:23

Máte pravdu pane Mašáte, také jsem proti té záchodové provokaci. Myslím si však, že staří lidé do centra města nepatří stejně jako cikáni, bezdomovci a obecně chudina. Mám zkušenost, že příliš mnoho starých lidí na ulicích zahubí turistický ruch. Ať si zůstanou třeba na Borech nebo Doubravce, ale centrum Plzně - evropského hlavního města kultury 2015 - musí být reprezentativní. Neplatím daně od toho, abych se tu denně koukal na dědky, cikány a bezdomovce na lavičkách a v MHD.

Poslední příspěvek: Správce

24. 01. 2014 | 15:57

Vyměšování je ze své podstaty inkluzivní. Potřeba vyměšovat se týká všech, bez rozdílu. A právě takový by měl být i veřejný prostor. Mně se také chce zvracet ze "slušných Čechů", nicméně nepožaduji, aby vyklidili město nebo z něj byli vyklizeni. Jak zpívá mistr Záviš: "Chcalo se, chčije a chcát bude, chcanky jsou světlé, žluté, rudé...". Přeji vám pěkný den, pane Mašáte. Kamen Greška

Poslední příspěvek: Petra Burzová

24. 01. 2014 | 15:53

Pane Mašáte, děkujeme za fundované poučení i za nápaditý tip, je vidět, že máte vhled a cit pro veřejný prostor, ať se Vám daří!

Poslední příspěvek: Správce

24. 01. 2014 | 12:51

Dobrý den, rád bych upozornil na to, že nedostatek toalet v centru města je jen malým problémem vedle toho, že Plzeň je město špíny, bezdomovectví a cikánů. Vzhledem tomu že se starým lidem rozvíjí pocity strachu více než například třicátníkům či čtyřicátníkům, těžko tím, že uděláte na každém rohu toaletu, přilákáte tyto lidi do centra. Nemluvě o tom, že v každé restauraci či hospodě by neměl být problém po domluvě s personálem vykonat potřebu a případně zaplatit pětikorunu. Nicméně mám pro Vás dobrý tip. Jako místo nejvhodnější pro zbudování toalet v centru města se mi jeví prázdný prostor po bývalém kulturním domě. Hned vedle veřejných záchodků si tam můžeme postavit stánek s pívem a klobásami. Myslím, že ten pozemek za pár šupů si toto využití plně zasluhuje. S úctou Josef Mašát.

Poslední příspěvek: Správce

22. 01. 2014 | 23:50

Toto by mohlo být místo pro sdílení příběhů o patáliích a šlamastykách spjatých s vyměšováním (nejen v Plzni). Takové pisstorytelling...

Google+