Diskuse: kavárna s půjčovnou loděk

Kategorie: Hledám podporu pro svůj projekt

Autor: Barbora Motlová

Detail podnětu

Registrovat se

Přidat komentář

Poslední příspěvek: Barbora Motlová

07. 02. 2014 | 09:02

Právě kvůli povodním bychom byli rádi, kdyby kavárna mohla spočinout na těch zapomenutých kamenných pilířích. Všichni architekti by v tomhle případě jako o život řešili statiku a veleli by zbourat a postavit nové a s tím mám zase já osobně velký problém. Každopádně kavárna by měla mít tvar proskleného mostu. Čili velmi nákladná sranda. Varianta B je kavárna-houseboat. Všude v říčních městech jsme jich viděli spoustu a tady není ani jeden.

Poslední příspěvek: Správce

06. 02. 2014 | 10:57

Mně se projekt taky moc líbí, sním o takové kavárně už dlouho. Ještě by tam měla být akvária a v nich sladkovodní rybičky! Ale. Kromě finančních nároků má takový projekt jeden základní problém: rychlý nástup povodňové vlny na Radbuze. Povodí Vltavy udělá snům rychlý konec, bojím se.

Poslední příspěvek: Správce

05. 02. 2014 | 00:09

Projekt mi přijde skvělý. Je možné vidět někde další jeho vizualizace (další domky / kavárny), zejména by mne zajímala ta na pilířích s prosklenou podlahou - pokud by to bylo opravdu nad řekou, pak je to geniápní! Zde dostupná stavba mne velmi zaujala, připomíná mi loď v korunách stromů.

PS: Zmínku o osidlování lokality bezdomovci neberu jako rýpanec, pouze jako konstatování. Sama tudy chodím a břehy jsou, zejména létě, skutečně osídleny lidmi, ketří nemají kam jinam jít. Je to lologické - místo je blízko centra a zároveň je tak nějak stranou ruchu. Klidně by jedna z půjčoven mohla mít i zařízen věnující se stoupajícímu mnežství lidí bez střechy nad hlavou, nšjaké nízkoprahové centrum, v zimě výdejnu polévky zdarma… proč ne.

Tak na závěr: představa oživení a osídlení břeh řeky na trase Ježíšek / papírne - Doudlevce mi přijde jako velice logický a přínosný krok, který zatraktivní každodenní Plzeň pro její obyvatelei návštěvníky.

Poslední příspěvek: Správce

23. 01. 2014 | 18:29

Takový pěkný projekt, navíc eko a s lodičkami... Ovšem rýpnutí do bezdomovců si neodpustíte. Škoda.

Google+