Den Meliny Mercouri 8. června se překládá, scho­dy na náplavku se budou instalovat příští rok

# Příspěvek bez tagů

Vloženo06. 06. 2013

Text Správce systému

S lítostí oznamujeme, že Den Meliny Mercouri se odehraje pouze 22. června, sobota 8. června zrušena! Aktuální nepřízeň počasí a záplavová situace nám bohužel neumožňují instalaci dočasných schodů na náplavku řeky Radbuzy, kde se měl odehrát program prvního Dne Meliny Mercouri v sobotu 8. června. Program tohoto dne u řeky se ruší, nicméně myšlenka zpřístupnění plzeňských náplavek bude tématem příštího roku, kdy se znovu ke schodům k řece vrátíme.

V sobotu 8. června večer však zveme na jinou akci spojenou s vodním tématem: ve 20.30 bude v tovární hale firmy Atmos v Chrástu zpřís­tup­něn podmořský svět, připravený studenty Ústavu umění a designu ve spolupráci s Petrem Formanem, uměleckým šéfem týmu Plzeň 2015.

Dále probíhá finální den festivalu Kontejnery k světu a projekt Víkend otevřených zahrad, který Plzeň 2015 podporuje.

Program druhého Dne Meliny Mercouri 22. června proběhne v původně plánovaném rozsahu. U aktivit přímo vázaných na řeku, jako jsou půjčovna lodiček či umělecké instalace na hladině včetně večerního videomappingu, bude záležet na aktuálním stavu hladiny. Na Anglickém nábřeží a v Kopeckého sadech bude připravený program plzeňských neziskovek, fungovat budou obě pódia CUBE dance stage i tančírna před konzervatoří, Autobus linky 2015 odehraje představení Viktorka na Řípu.