Břehy, nábřeží a náplavky řeky Radbuzy – komunitní setkání

# Příspěvek bez tagů

Vloženo26. 04. 2014

Text Správce systému

Jaké jsou záměry, potřeby a limity plánovaných městských i soukromých realizací v okolí Radbuzy? O tom se diskutovalo na pracovním setkání, které se uskutečnilo v sídle Povodí Vltavy dne 27. 3. 2014. Setkání bylo realizováno z iniciativy společnosti Plzeň 2015 a občanského sdružení k světu. Tyto organizace dlouhodobě usilují o oživení břehů plzeňských řek. Setkání navázalo na mapování podnikatelů, zájmových a sportovních klubů a dalších osob sídlících při řece Radbuze (mezi Wilsonovým mostem a Škoda sport parkem v Doudlevcích), které probíhalo prostřednictvím rozhovorů v roce 2013.

Zápis ze setkání ke stažení zde.

Cílem setkání bylo vzájemně se seznámit se záměry jednotlivých subjektů v řešeném území a konzultovat je se zástupci odpovědných organizací správních orgánů města a samosprávy. Setkání se účastnili zástupci většiny zájmových sdružení sídlících v daném úseku při řece. S prezentací na místě vystoupila Pavlína Valentová (Útvar koncepce a rozvoje MP), která představila studii Revitalizace nábřeží plzeňských řek – IV. Radbuza, Marek Sivák (Plzeň 2015) s programem Pěstuj prostor, Jakub Mareš (k světu o.s.) se záměrem projektu Komunitní náplavka a festivalem Náplavka k světu. Dále Jana Kolářová za Plzeň 2 – Slovany, Irena Tolarová za Správu veřejného statku MP a Martin Klír z Útvaru koordinace evropských projektů MP s přípravou a realizací cyklostezky na pravém břehu Radbuzy mezi papírnou a Škoda sport parkem.

Setkání přineslo řadu podnětů, se kterými se můžete blíže seznámit v přiloženém zápisu, který kromě výstupů z diskuse shrnuje i přehled akcí, do kterých se můžete v průběhu roku zapojit jako je Workcamp Pěstuj prostor – Foster the City, Anděl Fest či festival Náplavka k světu.

Organizátorem setkání bylo Centrum pro komunitní práci ZČ za finanční podpory Plzeň 2015 o.p.s.

Odkaz na zprávu z plánovacího workshopu Plovárna u Radbuzy zde.

Text: Helena Šimicová Dienstbierová.