Lípy Újezdské (280)

Autor podnětu

Martina Seidlerová

Kategorie

Mám nápad a pomůžu s ním

Ročník

2016-2017

Městský obvod

MO Plzeň 4

Vloženo

12. 01. 2017

Bodů

0

V minulých letech byla křižovatka ulic V Brance a Na Dražkách překopána kvůli novému bytovému projektu a s tím souvisejícím rozšířením ulice Na Drážkách. Na ostrůvku v křižovatce stával křížek a 2 krásné lípy. Křížek se na své místo po několika letech vrátil, místo lip se ale na místo dostaly konejnery na tříděný odpad. Bylo by fajn, kdyby křížek zase obklopovaly lípy místo střepů a odpadků povalujících se v okolí konejnerů.

NÁVRH AUTORA PODNĚTU

Mám nápad do výsadby stromů zapojit i žáky ZŠ, kteří denodenně místo procházejí cestou na oběd. Viděli by, jak dlouho to stromu trvá, než vzroste. Potřebovali bychom ale odbornou pomoc v oblasti prověření, jak daleko musí stromy stát od hranice křižovatky, poradit, kam přemístit nebo posunout konejnery, aby dobře sloužily, ale nezasahovaly na soukromé pozemky a podobně.

JAK SE ZAPOJÍTE

Ráda budu koordinovat se ZŠ termín výsadby stromů, připravím občerstvení pro žáky, zajistím podporu i zapojení dalších rodičů z obce, zajistím stromy. Potřebovali bychom ale nějakou drobnou techniku na vyhloubení jam a dovoz zeminy.

DISKUSNÍ PŘÍSPĚVEK

skvělý nápad, bydlíme hned naproti a lípy jsme oplakali. Už mě také napadlo, že bychom měli toto prostředí upravit, aby bylo opět tak krásné jako minulých 150 let.

Od: Kaslová
Datum: 08. 03. 2017 12:35