Chybějící přechody na Slovanské

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Marek Sivák

Vloženo

14. 02. 2013

Ročník

2012-2013

Městský obvod

MO Plzeň 2 - Slovany

19 bodů

Dalo by se říci, že přechody pro chodce jsou kamenem úrazu Plzně. Buď se místo nich budují rozsáhlá podzemní díla, nebo úplně chybí. Dokonce i tak „městsky“ pojatá a fungující třída jako Slovanská trpí jejich nedostatkem. A tak lidem na nákupech i při cestě na tramvajovou zastávku (např. Jedlová) nezbývá, než si zaskotačit v provozu. To, co mladým může připadat jako adrenalin, znepříjemňuje seniorům i rodičům s dětmi život a navíc to oddaluje obchody na „odvrácené“ straně. Jak je vidět na dalších obrázcích, přechody umí namalovat i na mnohaproudých newyorských silnicích. Mohli bychom se tím inspirovat. (Obr. 2: http://www.flickr.com/photos/thusihaveseen/1457020554) (Obr. 3: http://www.flickr.com/photos/johanwieland/5026499085)

Návrh autora podnětu

Vytipovat nejvhodnější místa pro přechody a realizovat je. Vhodná místa: u zastávek MHD, u frekventovaných veřejných prostranství, budov a obchodů. Stačí chvíli stát na ulici a pozorovat, kde lidé přebíhají mezi auty. Pokud mají o 10 metrů dále přechod, je to jejich sport. Pokud by si ale museli zajít 100 metrů tam a 100 metrů zpátky, pak je to zcela pochopitelný a nepříjemný risk. Pro automobil znamená přibrzdění na přechodu několik vteřin, pro chodce cesta oklikou několik minut. Chodec si také spíše nakoupí v okolních obchodech. A do centra města se vejde o něco více chodců než automobilů, tedy bychom je měli podporovat. Přesto jsou stále ještě v druhé linii.

DO DISKUSE

Diskuse k podnětu

od: Ing. Milan Paleček

12. 03. 2015 | 05:12 |

Plně souhlasím. Nejenom přechody, ale neskutečné je hlavně to, že přechody nemají ani vyznačenou "zebru", což je standard i poslední vesnice. To asi někdo podal zlepšovací návrh, jak ušetřit barvu. O osvětlení přechodového pásu už ani nemluvím - kupodivu jsou na podstatně méně frekventované Částkově ulici - ale zase už ne na neviditelném životu nebezpečném přechodu těsně před kruhovým objezdem u Galerie Slovany. A to už vůbec nemluvím o neoznačení domů a ulic jednotnými smaltovanými cedulemi. Ty různě "doma" vyráběné plastové a lepené fóliové (cca o 1/3 levnější) mají životnost asi tak 50x kratší než smaltované (viz. cedule přímo na budově ÚMO 2 naproti Galerie Slovany !!!) . Zase - standard pomalu každé vesnice, nově např. v Jesenici. A když už jsou označené, tak cedulemi různého provedení a autorů s různými přemalovávanými nesmysly na nich. Viz Slovanská tř. a přilehlé ulice. Stačí si tuto oblast projít, ale to je vlastně v celé Plzni. Takže když hledáte ulici určitého jména, tak podle jména zastávky na jízdním řádu tramvaje a to ještě těžko. Takže orientační katastrofa. Milan Paleček

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+