Prameny na Roudné se 18. a 19. března rozzáří v novém světle…

# komunitní akce, Prameny na Roudné, veřejný prostor

Vloženo12. 03. 2016

Text Správce systému

První velká „pěstujprostorová“ akce tohoto roku bude jako obvykle lákat na příjemnou hudbu, netradiční vystoupení a neopakovatelnou atmosféru. Proběhne 18. a 19. března, kdy se po loňské mimořádně úspěšné premiéře na Městské plovárně již podruhé připojíme k programu Festivalu světla v Plzni, který pořádá Plzeň 2015. Spolek Pěstuj prostor ve spolupráci s místními občany tentokrát rozzáří Prameny na Roudné. Váš sluch zde navnadí speciální akustické koncerty, pěvecká vystoupení či snové melodie linoucí se od DJského pultu. Chuťové buňky zahřeje svařák nebo polévka. Zrak upoutá divadelní představení a zejména pak kompozice světelných instalací přímo navržená pro místo historických Pramenů. A už jste někdy na Roudné viděli velryby létající ve stromech? Program tedy bude opravdu pestrý a věřte, že na své si přijdou opravdu všechny smysly.

>>program ke stažení<<

Svým zpěvem vás přijde potěšit dětský pěvecký sbor Jiřičky z Lochotínského střediska volného času Radovánek. V pozdějších hodinách je pak na pódiu vystřídá zkušenější vokální uskupení s názvem Tutti Voci – tedy „Všechny hlasy“. Jejich repertoár je široký, rozsah libozvučný a každé jejich vystoupení přináší vždy něco nového. Novinku si pro příležitost Festivalu připravila také kapela Diagnoza Exitus. Původem domažlická sestava představí svou tvorbu v upraveném akustickém pojetí, kdy zvuk bicích nahradí rytmické údery do perskustického cajónu.

Sobotní atmosféru podpoří desky rotující pod rukama známého plzeňského Dj Dioma. Hudební část programu pak završí originální duo Flaškinet, které by jistě nemělo ujít vaší pozornosti. Ke svému nezapomenutelnému vystoupení používají obyčejné skleněné lahve. Hudební podkres pak obstarává akustická kytara. Flaškinet zaručeně překvapí každého, kdo ho ještě neslyšel a všichni, kdo již měli tu čest, si tuto show rádi zopakují. V neotřelém podání zazní jak známé filmové melodie, tak populární skladby od českých i zahraničních interpretů.

Zpestřením hudebně laděného programu bude dramatické vystoupení divadelního souboru s názvem Světlonoš(ž)ky. Těšit se můžete na ochutnávku připravované autorské hry „U kávy v oblacích (aneb s rybou na talíři)“. Soubor se k pravidelným zkouškám schází v dobrovolnickém centru TOTEM. V krátké inscenaci s prvky moderního divadla, kde se tři svérázné dámy představí v roli známých českých básníků, najdete trochu poezie i polemiky o světě a životě. Poezie zazní ostatně vícekrát – čekat vás bude i přednes básní z pera básnířky Hany Gerzanicové nebo slammera Mrucziváka.

Přijďte objevit pohádkovou atmosféru roudenských Pramenů – po oba březnové večery se bude na co těšit. Po celou dobu bude k dostání svařák a další občerstvení, zahřát se můžete u ohně a potěší vás originální světelné instalace. Zjistíte, že v říši fantazie je všechno možné. Třeba i létající velryby! Program je vhodný pro děti i dospělé a na cestu si raději můžete vzít baterku.

_festivalSvetla_pramenyNaRoudne_mapa

Program:

pátek 18. března
18:15   Jiřičky / dětský pěvecký sbor
19:00   Prameny v proměnách času / vzpomínky pamětníků
19:30   Diagnoza Exitus / speciální akustické vystoupení
20:00   Prameny v proměnách času / vzpomínky pamětníků
20:30   Diagnoza Exitus / speciální akustické vystoupení
21:15   Tutti Voci / plzeňský vokální kvartet

sobota 19. března
18:15   DJ Diom / snové lesní tóny
19:00   Poezie u Pramenů
19:15   DJ Diom / snové lesní tóny
20:00   Světlonož(š)ky / poetické divadelní představení
20:30   Flaškinet / netradiční hudební duo
21:30   Světlonož(š)ky / poetické divadelní představení

Pořádají Pěstuj prostor, z. s. a obyvatelé Roudné ve spolupráci s Plzní 2015, o.p.s. za podpory Ministerstva kultury České republiky a města Plzně.

Pro aktuální informace sledujte facebookovou událost.
Program ke stažení zde.
Kompletní program Festivalu světla najdete zde.